IV Bieg Wisłoczysko

Zwycięstwem Mateusza Gosa z Warki zakończył się dziś w Boguchwale IV Bieg Wisłoczysko.

Triumfator główny dystans 10 kilometrów tyczony malowniczą trasą w okolicach rynku i terenów nad Wisłokiem pokonał w 38 minut, 15,6 sekundy. Mateusz Gos, który wygrał też wcześniejszy bieg w kategorii wiekowej 17 latków, o ponad 32 sekundy wyprzedził drugiego na mecie Macieja Brzyskiego z Krakowa. Trzeci był jarosławianin Maciej Kiper.

Relacja Bartłomieja Wisza

Na starcie IV boguchwalskiego biegu Wisłoczysko stanęło ponad 200 zawodniczek i zawodników tak w rywalizacji OPEN jak i w 5 kategoriach wiekowych. A te właśnie wygrywali: Klaudia Zięba z Nowej Dęby, Katarzyna Gamracka i Beata Ferenc z Rzeszowa, oraz Małgorzata Węgrzyn z Krasnego i Ewa Ptaszek z Boguchwały. Ponadto triumfowali: Mateusz Gos, Maciej Brzyski Maciej Kiper, a także Józef Rojek z Ropczyc i Jan Rzucidło z Rzeszowa.

Patronat nad zawodami objęło Polskie Radio Rzeszów.