Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Fot. Janusz Jaracz

Fotografie, sprzęty gospodarstwa domowego, wyposażenie restauracji, warsztatu krawieckiego, a także zaimprowizowany piknik w plenerze. To niektóre elementy wystawy „Dojrzałość” prezentowanej przez Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Na razie można ją zobaczyć tylko w internecie. Opisy i filmy są na stronie muzeum oraz na Facebooku. Realnie wystawę przygotowano w Piwnicy pod Cieniami w Rynku – i czeka ona na złagodzenie obostrzeń epidemiologicznych.

„Dojrzałość” to trzecia wystawa z cyklu „Cztery pory życia – od kołyski po grób”. Wcześniej było „Dzieciństwo” i „Młodość” – wszystkie opowiadają o zwyczajach Krośnian w ciągu 100 lat XX wieku. Poprzednie wywołały liczne komentarze – mimo pandemicznych utrudnień tak jest i teraz – twierdzi dyrektor Muzeum Rzemiosła Ewa Mańkowska. Już przygotowując wystawę, zebrano wiele wspomnień mieszkańców i muzealnicy liczą na kolejne. Są dla nas bardzo cenne – dodaje dyrektorka.

Ze względu na obostrzenia wystawa może być prezentowana dłużej niż pierwotnie planowano – nawet do maja, tak by była większa szansa na jej zwiedzanie.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Czytany 248 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj