Siedem medali rzeszowskich karateków
Źródło: pixabay.com

Rzeszowscy karatecy – studenci zdobyli siedem medali na zakończonych w Krakowie IV Akademickich Mistrzostwach Polski w kyokushin.

Oskar Kapitowski z Uniwersytetu Rzeszowskiego w wadze do 70 kg dotarł do finału, w którym przegrał z Danielem Sternikiem z AWF Warszawa. Na najniższym stopniu podium w kumite stanęli: Izabela Dec, Adriana Dejmiczuk, Karol Magura i Konrad Adamiak - wszyscy z Politechniki Rzeszowskiej, a także Dawid Nguyen Quang z PWSZ Krosno.

Ten ostatni wystartował również w kata, gdzie wywalczył swój drugi brąz na tych mistrzostwach.

W klasyfikacji drużynowej 9 miejsce zajęła Politechnika Rzeszowska, 11 - Uniwersytet Rzeszowski. Startowało 104 karateków z 34 krajowych uczelni.