Tenisistki stołowe Siarki-ZOT Tarnobrzeg są już w Berlinie, gdzie jutro wieczorem rozegrają z drużyną TTC Eastside rewanżowy mecz finału elitarnej Ligi Mistrzyń. Mimo zwycięstwa w pierwszym meczu u siebie 3:2, losy Pucharu Europy pozostają otwarte - zapowiadał przed wyjazdem trener Siarki Zbigniew Nęcek. W Tarnobrzegu dwa punkty dla mistrzyń Polski zdobyła Li Qian, a jeden Han Ying. Swój pojedynek przegrała Viktoria Pavlovich. Siarka ma dodatni bilans setów 10:7. Początek rewanżu w Berlinie jutro o godz. 18.30.

Z kolei dwaj tenisiści stołowi na wózkach IKS JEZIORA Tarnobrzeg, Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka, startowali w międzynarodowych zawodach w słoweńskim Lasko. W turnieju drużynowym w klasie 3 Maciej Nalepka wraz z Mariuszem Czerwińskim wywalczyli srebrny medal. W drodze do finału pokonali Austriaków, Japończyków, Słoweńców i drużynę Tajlandii. Przegrali dopiero w finale z parą ukraińską. W klasie 4 niepełnosprawności Krzysztof Żyłka wraz z Rafałem Lisem zdobyli brązowy medal, a drogę do finału zamknęli im Francuzi. A już w Bratysławie początek Drużynowych Mistrzostw Świata World Team z udziałem Macieja Nalepki.