Resovia na kolanach. Koniec walki o PP

Piłkarze drugoligowej Apklan Resovii Rzeszów przegrali z ekstraklasowym poznańskim Lechem 0 : 4 w ramach 1/16 finału Pucharu Polski.

Bramki dla Lecha zdobyli: Duńczyk Gytkjaer w 38 i 45 minucie oraz Kostewycz w 47 i Marchwiński w 54 minucie.

W innych już zakończonych meczach:

Radomiak przegrał z GKS Tychy 1 : 2,

Rekord Bielsko Biała uległ Górnikowi Łęczna 0 : 2,

Stilon Gorzów przegrał z Zagłębiem Lubin 1 : 5,

Błękitni Stargard pokonali Sandecję Nowy Sącz 3 : 0,

Jutro Stal Stalowa Wola zagra z GKS Katowice a I ligowa Stal Mielec z Pogonią Szczecin. Jak poinformował rzecznik prasowy mielczan Przemysław Cynkier, z gry w środę kontuzje raczej wyłączą Martina Dobrotkę i Łukasza Janoszkę. Do zdrowia wrócił Josip Barisic. Nie wiadomo czy wystąpi Andreja Prokic, który z urazem opuścił boisko po ligowym meczu w Głogowie. Gotowy za to będzie Adrian Paluchowski, który w niedzielę odwiedził szpitalny oddział ratunkowy w Głogowie. Do Mielca wrócił z opatrunkiem na twarzy.

W poprzedniej rundzie Pucharu Polski Stal Mielec pokonała na wyjeździe Olimpię Grudziądz 3:0.