Dwie drużyny z Podkarpacia zagrają w 1/8 Finału Pucharu Polski w piłce nożnej.

O dużą niespodziankę postarała się Stal Mielec, która pokonała na własnym boisku trzecią drużynę ekstraklasy - Pogoń Szczecin 2:0.

Bramki dla Stali strzelili w  33. minucie Adrian Paluchowski i w 49. Mateusz Mak.

Awans wywalczyli także piłkarze Stali Stalowa Wola, którzy  po rzutach karnych pokonali GKS Katowice, z którym już w sobotę zmierzą się w rozgrywkach II ligi.

Mecz rozegrany w Boguchwale w regulaminowym czasie i po dogrywce zakończył się wynikiem 1:1. Bramkę dla Stali zdobył Krzysztof Kiercz z 9. minucie a wyrównał w 63. Marcin Urynowicz. W serii rzutów karnych zespól ze Stalowej Woli zwyciężył 4:3.