Rozgrywający siatkarskiej Asseco Resovii Lukas Tichacek przedłużył kontrakt z klubem na kolejny sezon, z możliwością przedłużenia o kolejny.

Tym samym wyjaśniła się sprawa obsady rozgrywających w ekipie trenera Roberto Serniottiego. Drugim zawodnikiem na tej pozycji jest młody Michał Kędzierski.

Tichaczek w Resovii występuje od 2011 roku. W tym czasie trzykrotnie został mistrzem Polski oraz dwukrotnie wicemistrzem. Dochodził również do finału Pucharu CEV i Ligi Mistrzów.

Z klubu odeszli Drzyzga, Schmitt, Ivović, Jaeschke, a także Wojtaszek, Nowakowski, Winters oraz trener Andrzej Kowal, który nieoficjalnie ma zostać dyrektorem sportowym Asseco Resovii.

Tymczasem Trefl Gdańsk został w Dębicy młodzieżowym mistrzem Polski w siatkówce. W finale w hali Domu Sportu pokonał drużynę Plas Kielce 2:0 w setach do 20 i do 11. Brązowe medale zdobyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Najwszechstronniejszym zawodnikiem czyli MVP mistrzostw został Jakub Szydlik z Trefla Gdańsk.

Już za tydzień w Dębicy kolejne wielkie siatkarskie emocje - Mistrzostwa Polski Młodziczek.