Pewne zwycięstwo Developresu

Developres Sky Res Rzeszów wygrał dziś swój ostatni mecz Ligi Siatkówki Kobiet w tym roku. W Hali Podpromie rywalkami Developresu były zawodniczki Radomki Radom.

Obu drużynom przed meczem zależało tylko na zwycięstwie i rzeczywiście początek był bardzo wyrównany, punkt za punkt... Ale to podopieczne trenera Antigi pod koniec pierwszego seta wyszły na 2 punktowe prowadzenie. 23 do 21. I w tej kluczowej fazie, tego prowadzenia już nie oddały, wygrywając pierwszego seta do 22. Piłkę setową wykorzystała Jelena Blagojević.

W drugim secie rzeszowianki miały już większą kontrole nad przebiegiem gry. W pewnym momencie przewaga podopiecznych trenera Antigi wynosiła już 5 punktów. I podobnie jak w secie pierwszym, tego prowadzenia już nie oddały, wygrywając do 20.

Trzeci set to już dominacja Developresu, praktycznie wszystko wychodziło rzeszowiankom. A kibicom szczególnie mógł podobać się wynik. 11 do 3 i podobną różnicę na tablicy wyników oglądaliśmy już do końca. 23 do 13, 24 do 13, 24 do 14 i wreszcie 25 do 14.

Zawodniczką meczu wybrana została Katarzyna Zaroślińska-Król.

Najbliższy mecz rzeszowskie siatkarki rozegrają we Francji już w środę. Rywalem będzie zespół ASPTT Mulhouse - to rewanż 1/16 finału Pucharu CEV. Pierwsze spotkanie w Rzeszowie nasz zespół wygrał 3 : 2. Transmisja w środę na naszej antenie.