Wygrana rzeszowskich siatkarzy

Asseco Resovia po dość zaciętej walce w Hali Podpromie pokonała Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1, w setach kolejno: 25:20, 20:25, 25:19, 27:25. Rzeszowscy siatkarze pokazali się dużo lepiej niż w większości spotkań do tej pory.

Wygrana w pierwszym secie to duża zasługa świetnej gry Zbigniewa Bartmana i Nicolasa Marechala.

Początek drugiego seta to wyrównana walka, jednak w jego drugiej części przyjezdnym udało się odskoczyć na kilka punktów i rzeszowianie nie dogonili już wyniku.

Trzeci set do stanu 19:18 toczył się niemalże punkt za punkt, ale w końcówce to rzeszowianom udało osiągnąć sporą przewagę i w ostateczności objąć prowadzenie w setach na 2:1.

W czwartym secie na początku Resovia znów odbiegła przyjezdnym na kilka punktów, jednak tym udało się wyrównać do wyniku 14:14, a później nawet uzyskać przewagę. Końcówka to zacięta gra obu drużyn, którą w ostateczności wygrali rzeszowianie.

Najwięcej punktów (20) dla Asseco zdobył Zbigniew Bartman i to on został MVP meczu.

Rzeszowianie po tej wygranej mają 13 punktów i zajmują w tabeli 9 miejsce. Przed naszymi siatkarzami są zawodnicy z Radomia, którzy uzbierali od początku sezonu 16 punktów, ale mają też o jeden mecz rozegrany mniej. To właśnie z nimi Asseco rozegra kolejne spotkanie już w ten piątek na Hali Podpromie. Start o godz. 17:30.