Asseco znów wygrywa

Asseco Resovia zwyciężyła w Hali Podpromie w kolejnym meczu Plus Ligi z Cerrad Czarnymi Radom 3:1.

Przyjezdnym udało się ugrać tylko pierwszego seta, który zakończył się wynikiem 21:25. W drugim secie toczyła się wyrównana walka, początek dla rzeszowian, w drugiej części dominowali siatkarze z Radomia, skuteczniejsi jednak okazali się gospodarze zwyciężając 25:20. Trzeci set to zbieranie punktowej przewagi Asseco przerywane odrabianiem strat przez przyjezdnych. Radomiakom nie udało się jednak wyjść na prowadzenie, a set zakończył się wynikiem 25:21. Czwarty set to wyrównana walka tylko w pierwszych kilku punktach, później pewna dominacja naszych siatkarzy pozwoliła zakończyć mecz wygrywając trzeciego seta 25:17.

MVP meczu wybrano środkowego rzeszowian Bartłomieja Lemańskiego.

Asseco po 13 meczach (8 porażek, 5 wygranych) zajmuje 9 miejsce z dorobkiem 16 punktów. Taki sam bilans wygranych i porażek i tyle samo punktów mają teraz Radomiacy, którzy wyprzedzają rzeszowian tylko jednym wygranym setem więcej.