Piłkarze pierwszoligowej Stali Mielec pokonali na wyjeździe Miedź Legnica 2 : 1 w meczu 23 kolejki . Było to pierwsze spotkanie o punkty po ponad dwumiesięcznej przerwie . Mielczanie objęli prowadzenie po golu Michała Żyro w 11 minucie wyrównał 4 minuty później Marquitos z rzutu karnego ( ręką zagrał właśnie Michał Żyro ) . Zwycięską bramkę zdobył ponownie mielecki napastnik strzałem z rzutu wolnego w 37 minucie. Stal kończyła w 10 , w 71 minucie boisko za drugą żółtą kartkę opuścił brat Michała - Mateusz Żyro.

Mielczanie mają 44 punkty i awansowali na I miejsce w tabeli ale dziś swoje mecze rozegrają dotychczasowy lider : Podbeskidzie Bielsko – Biała na wyjeździe z Olimpią Grudziądz oraz wicelider Warta Poznań w Jastrzębiu z GKS . Zarówno Podbeskidzie jak i Warta mają teraz o punkt mniej od Stali.

W innych wtorkowych meczach :

Bruk Bet Termalika Nieciecza pokonała Wigry Suwałki 1 : 0

Puszcza Niepołomice wygrała z Chojniczanką 1 : 0

Stomil Olsztyn bezbramkowo zremisował z Chrobrym Głogów

GKS Bełchatów przegrał z Sandecją Nowy Sącz 0 : 3

Dziś po przerwie spowodowanej pandemią wracają do rywalizacji drugoligowcy. Spośród trzech podkarpackich ekip tylko Stal Rzeszów zagra na wyjeździe - z Elaną Toruń . Rzeszowianie - na 9 miejscu w tabeli rywali wyprzedzają tylko o punkt. Trzecia w tabeli Apklan Resovia od 17 podejmie Błękitnych Stargard, nad którymi ma aż 10 punktów przewagi. Także o tej samej porze pierwszy gwizdek zabrzmi w Stalowej Woli. Walcząca o utrzymanie Stal ( 16 miejsce 24 punkty ) podejmie piątą w tabeli Olimpię Elbląg. Meldunki antenowe z meczów w Rzeszowie i Stalowej Woli - na naszej antenie.