Stal Mielec w drugiej rundzie PP. Wyniki z piłkarskich boisk

W Krośnie czwartoligowe Karpaty po 28 latach znów zagrały na szczeblu centralnym. W starciu z jedynym podkarpackim zespołem ekstraklasy Stalą Mielec, sprawiły dobre wrażenie. W I połowie przewaga mielczan była olbrzymia, w rzutach rożnych nawet 15 : 0, ale bramki nie padły. Po zmianie stron goście nadal dominowali, a cierpliwość została nagrodzona. Bramki zdobyli Dadok w 58 minucie i nowo pozyskany napastnik Tomczyk w 76, dobrze znany trenerowi Dariuszowi Skrzypczakowi, który także przeniósł się do lotniczego miasta.

Do kolejnej rundy nie udało się natomiast awansować beniaminkowi Fortuna 1 ligi - piłkarzom Apklan Resovii, którzy przegrali na własnym boisku z ekstraklasowym Piastem Gliwice 0-4. Już w 8 minucie bramkę z rzutu karnego dla gości zdobył Parzyszek. Na 2-0 w doliczonym czasie pierwszej połowy, również z karnego trafił Steczyk. W końcówce meczu, dwie bramki dla Piasta zdobył rezerwowy Pyrka.

Udział na pierwszej rundzie PP zakończyli także piłkarze drugoligowej Stali Rzeszów, którzy przegrali u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0-1 po bramce Danielaka w 33 minucie meczu.

A zatem podkarpackim kibicom w pucharowych zmaganiach od II rundy pozostaje trzymać kciuki już tylko za mielecką Stal, choć kto wie? Może także za trzecioligową Stal Stalową Wolę. Ten zespół już w najbliższą środę podejmie finalistę minionej edycji - ekstraklasową Lechię Gdańsk. Puchar Tysiąca Drużyn to przecież co roku puchar niespodzianek.

W sobotnich meczach w trzeciej lidze gr IV:

Piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali w Świdniku z Avią 1-3, Siarka Tarnobrzeg uległa 0-1 Wiśle Sandomierz, Wisłoka Dębica przegrała ze Stalą Kraśnik 1-2, a Hetman Zamość uległ 1-5 Wiśle Puławy.

W IV lidze podkarpackiej:

Rezerwa Stali Mielec przegrała z JKS-em Jarosław 0-2, Korona Rzeszów uległa Legionowi Pilzno 1-2, Wisłok Wiśniowa pokonał 4-1 rezerwę Resovii, Głogovia wygrała 4-3 z Izolatorem, Partyzant Targowiska pokonał Błękitnych Ropczyce 1-0, Stal Sanok wygrała z Polonią Przemyśl 1-0, Sokół Nisko zremisował z Piastem Tuczempy 1-1, a Lechia Sędziszów młp. pokonała rezerwę Stali Stalowa Wola 5-0.