Developres SkyRes Rzeszów pokonał #Volley Wrocław

Developres SkyRes Rzeszów pokonał #Volley Wrocław 3:1 (w setach 21:25, 25:22, 25:17, 27:25) w meczu inauguracyjnej kolejki rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet.

Aż 27 punktów dla rzeszowianek zdobyły środkowe bloku: Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Gabriela Polańska. Ta druga przyznała, że taka skuteczność tej formacji to dobry prognostyk na przyszłość.

Trener rzeszowianek Stefan Antiga przegraną w pierwszym secie złożył na karb blisko półrocznej przerwy w rozgrywkach o stawkę i emocji towarzyszących inauguracji przed własnymi kibicami.

Była środkowa bloku Developresu Sky Res obecnie zawodniczka wrocławskiej ekipy – Kamila Witkowska, przyznała, że mimo braku zdobyczy punktowej postawa zespołu może napawać optymizmem przed kolejnymi spotkaniami.

Nagrodę dla najlepszej zawodniczki spotkania otrzymała kanadyjska atakująca gospodyń Kiera Van Ryk.

Zakończenie tej serii gier w poniedziałek.