Wygrana po długiej przerwie

Siatkarze Asseco Resovii wygrali z Indykpolem AZS-em Olsztyn 3:1 (w setach 29:27, 23:25, 25:13, 25:23) w meczu 13. kolejki rozgrywek o mistrzostwo Polski. Dla zespołu z Rzeszowa był to pierwszy od blisko miesiąca ligowy mecz po przerwie spowodowanej problemami z koronawirusem. „Mimo wygranej, nie był to dla nas łatwy mecz. Na szczęście nie było widać osłabienia czy innych kłopotów z tym związanych” – ocenił rozgrywający rzeszowian Fabian Drzyzga

„Mieliśmy szansę by ugrać coś więcej niż jednego seta” – ubolewał przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn Wojciech Żaliński.

Była to piąta wygrana Asseco Resovii w sześciu meczach. W tabeli prowadzi niepokonana Zaksa Kędzierzyn-Koźle, przed Jastrzębskim Węglem i Treflem Gdańsk. Resovia na siódmej pozycji, AZS Olsztyn na 11.