Siatkarze Asseco Resovii pokonali MKS Będzin

Siatkarze Asseco Resovii w ramach 22 kolejki PlusLigi pokonali u siebie ostatni w tabeli MKS Będzin 3:0 (25:20, 27:25, 25:23).

Tylko pierwszy set był pod kontrolą Resovii, druga i trzecia partia to wyrównana walka do samego końca. W trzecim secie zawodnicy z Będzina odskoczyli na trzy punkty 16:13, jednak już kilka piłek później był remis 20:20.

W decydującej części dobrą zagrywką popisał się Buszek i rzeszowianom do wygranej brakowało dwóch punktów, które przyjezdni oddali - popełniając błędy. Dzięki czwartej z rzędu wygranej w nowym roku rzeszowianie awansowali na 5. lokatę w tabeli.

Najlepszym graczem spotkania wybrany został Rafał Buszek.