Awans Stali Rzeszów i Siarki Tarnobrzeg

Piłkarze Stali Rzeszów awansowali do I rundy szczebla centralnego Pucharu Polski. Na stadionie miejskim po rzutach karnych pokonali Olimpię Zambrów 7:6. W regulaminowym czasie gry był remis 3:3. Stal wyszła na prowadzenie w 50. minucie meczu po uderzeniu Wojciecha Reimana.
Goście odpowiedzieli 20 minut później trafieniem Kamila Jackiewicza. W 7. minucie dogrywki gola na 2:1 dla gospodarzy strzelił Sławomir Szeliga, a 5 minut później Olimpia odpowiedziała trafieniem ponownie Jackiewicza. W 109. minucie ten sam zawodnik zaliczył hat-tricka. Na
minutę przed końcem dogrywki, Wojciech Reiman po rzucie wolnym dośrodkował na głowę Pavlo Hordiychuka, a ukraiński pomocnik z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania. W dziewiątej serii rzutów karnych awans zapewnił Stali Jakub Zięba.
Za tydzień rywalem Stali w I rundzie szczebla centralnego będzie Miedź Legnica. Mecz w Rzeszowie.

Awans do I rundy zapewnili sobie także piłkarze II ligowej Siarki Tarnobrzeg. Jedyną bramkę w 65. minucie spotkania zdobył Jan Grzesik. W kolejnym meczu Pucharu Polski Siarkowcy zmierzą się z pierwszoligowym GKS-em Katowice.
W tej fazie rozgrywek jest też Stal Stalowa Wola. Drugoligowiec awansował dzięki walkowerowi Polonii Bytom, która nie przystąpiła do rozgrywek.