Asseco w fazie pucharowej Ligi Mistrzów

Siatkarze Asseco Resovii pokonali na Podpromiu Duklę Liberec 3:1 w ostatnim meczu fazy grupowej Ligii Mistrzów.

Mecz zaczął się nie najlepiej dla wicemistrzów Polski, którzy musieli to spotkanie wygrać, aby awansować do dalszej fazy rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów. Pierwszego seta podopieczni Andrzeja Kowala przegrali do 20, mimo że początkowo dosyć wyraźnie prowadzili.

Niezrażeni rzeszowianie ostro zabrali się do pracy w kolejnym secie i szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca. Ostatecznie drugi set padł łupem gospodarzy 25-18.

Podobny przebieg miały dwa następne sety - Resoviacy mocno zaczynali obie partie, aby spokojnie kontrolować ich przebieg. Set trzeci i czwarty zakończyły się odpowiedni do 19 i do 18.

Asseco Resovia awansowała tym samym do kolejnej fazy tych rozgrywek, a swojego rywala pozna w piątek. Oprócz Resovii awansowały też dwa pozostałe polskie zespoły - ZAKSA i Skra.