Schmidt-Rodziewicz: Tusk szefem RE to kuriozalna sytuacja
fot. pixabay.com

Ponowny wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej nie jest ciosem dla Prawa i Sprawiedliwości - powiedziała naszej antenie posłanka tego ugrupowania Anna Schmidt - Rodziewicz. To raczej sytuacja kuriozalna i bez precedensu, ponieważ wygrał kandydat, który nie miał poparcia swojego rządu. Poza tym - jak dodała posłanka - polityka polega na tym, że - jak mówi przysłowie - raz się jest na wozie raz pod wozem. Najważniejsze jest to, żeby zaznaczać swoją obecność w Unii Europejskiej prezentując swoje stanowisko.

Anna Schmidt - Rodziewicz, teraz także szefowa sejmowej komisji łączności z Polakami powiedziała na naszej antenie, że rząd Prawa i Sprawiedliwości chce umożliwić powrót do kraju około 10 tysiącom Polaków mieszkającym na Wschodzie.

W związku z tym planowane jest powołanie pełnomocnika rządu do spraw repatriacji oraz 5 osobowej rady repatriacyjnej. Nasi rodacy będą mogli liczyć m.in. na pomoc finansową w związku z adaptacją w nowym miejscu osiedlenia się, mają także powstać ośrodki repatriacyjne, gdzie będzie zorganizowana dla nich na pomoc lekarska czy dostęp do edukacji.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj