Spotkanie marszałka z mieszkańcami Mielca ws. Kronospanu
Fot. Małgorzata Iwanicka

Przez około trzy godziny były zbierane wnioski i uwagi mielczan dotyczące emisji zanieczyszczeń przez Kronospan. Ponad 200 mieszkańców pojawiło się na wczorajszej rozprawie administracyjnej w Mielcu w sprawie wydania firmie kolejnego pozwolenia zintegrowanego.

Spotkanie zorganizował marszałek Podkarpacia. Mogli pojawić się na nim wszyscy zainteresowani, by zgłosić swój wniosek dotyczący funkcjonowania fabryki.

Mielczanie głównie domagają się ciągłego monitoringu zanieczyszczeń, które są emitowane przez kominy zakładu. Chcą wiedzieć jak wpływa to na ich zdrowie. Domagają się również pomiaru stężania zanieczyszczeń gleby i cieków wodnych w pobliżu Kronospanu.

Wszystkie wnioski zostały zanotowane - podkreślał marszałek Władysław Ortyl i będą rozpatrywane przy wydawaniu pozwolenia na dalszą działalność zakładu. Można je jeszcze zgłaszać drogą tradycyjnego listu lub mailowo do 11 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim.

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 30 Sty, 2021
  Uroczystości w rocznicę śmierci "żołnierzy wyklętych"
  Uroczystości w rocznicę śmierci "żołnierzy wyklętych"
  Dziś mija 73. rocznica zamordowania Wojciecha Lisa, legendarnego dowódcy oddziału partyzanckiego walczącego najpierw przeciw Niemcom, a potem przeciw Rosjanom w...
 • 29 Sty, 2021
  Mielec – winda dla niepełnosprawnych
  Mielec – winda dla niepełnosprawnych
  Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych korzystających z poradni psychologiczno-pedagogicznej w Mielcu. Starostwo powiatowe buduje windę na jednej z bocznych ścian budynku...
 • 28 Sty, 2021
  Europejskie drzewo roku
  Europejskie drzewo roku
  W najbliższy poniedziałek  rusza konkurs na Europejskie Drzewo Roku 2021. Polskę będzie reprezentować lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej...

3 komentarzy

 • Pico 21 Mar, 2018

  czekam na spotkanie z innymi firmami ze strefy. na razie wszystkie siedzą cicho, a wszystkie powinny brać udział w takich zebraniach. bo póki co każda z nich swoje robi, a tylko kronospan filtry zakłada.

 • aaa 21 Mar, 2018

  OPOL kronotrolu, na jeden komin niby coś założą, a gdzie blisko 40 emitorów? Jedyne słuszne rozwiązanie to LIKWIDACJA !!!

 • Opol 21 Mar, 2018

  Kronospan Kronospanem, ale co z innymi zanieczyszczeniami powietrza? Wszystkie zakłady pylą, wszystkie auta smrodzą, a w piecach ludzie palą byle czym. Dobrze, że wiosna idzie i w maju ta modernizacja będzie. Trzeba brać wszystkie czynniki pod uwagę, a nie tylko w kółko Kronospan.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj