Na granicy odzyskali 3 skradzione pojazdy
fot. BOSG

W świąteczny weekend funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzy kradzione pojazdy oraz jeden silnik samochodowy o łącznej wartości 135 tys. złotych.

Trefnym furgonem Citroenem Jumpy wyprodukowanym w ubiegłym roku usiłował wyjechać na Ukrainę obywatel tego kraju. Strażnicy graniczni z Korczowej sprawdzili, że pojazd widnieje w bazach policyjnych jako skradziony na terytorium Austrii.

W Medyce zakwestionowano Volkswagena, którym podróżował 31-letni Ukrainiec. W tym przypadku, funkcjonariusze stwierdzili ingerencję w pole numerowe VIN. Również ingerencja w numery identyfikacyjne pojazdu, były powodem zatrzymania w Medyce ciągnika siodłowego marki Scania. Autem do którego, posiadania przyznał się Ukrainiec, kierował obywatel Polski.

Z kolei skradziony na terytorium Wielkiej Brytanii silnik volkswagena transportera usiłował wywieźć z Polski na Ukrainę obywatel tego kraju podróżujący oplem przez przejście graniczne w Korczowej.

Od początku tego roku, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali łącznie 26 skradzionych pojazdów o łącznej wartości przekraczającej 1 mln 100 tys.złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj