Umówił się z "nieletnią" przez Internet. Jest wniosek o skazanie
Fot. Archiwum

Do Sądu Rejonowego w Dębicy wpłynął wniosek o skazanie Kamila C., oskarżonego o usiłowanie nawiązania kontaktu z małoletnią w celu obcowania płciowego.

28-letni mieszkaniec Dębicy w lipcu 2016 roku za pośrednictwem portalu internetowego nawiązał kontakt w jego mniemaniu z małoletnią poniżej 15. roku życia, proponując jej spotkanie w celu odbycia stosunku płciowego oraz innej czynności seksualnej.

W rzeczywistości kontakt z oskarżonym nawiązała osoba dorosła – pedagog, który przedstawił się jako 13-letnia dziewczynka. Po zakończeniu rozmowy z oskarżonym poinformował o jej przebiegu organa ścigania.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Kamil C. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, za który grozi do 2 lat więzienia. Mężczyzna nie był uprzednio karany. Zaproponował dla siebie karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, zobowiązanie do informowania sądu o przebiegu okresu próby, zakaz kontaktowania się z osobami poniżej 15 lat na okres 5 lat za pośrednictwem internetu lub innych komunikatorów.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj