W Tarnobrzegu rozdawali ptasie domki
Fot. Wanda Piasek

Tłum zainteresowanych mieszkańców odpowiedział na akcję Tarnobrzeskiego Centrum Natura 2000 pod tytułem "Stare drzewa znikają, nowe domki powstają".

Zaledwie w pół godziny rozdano w siedzibie Centrum 200 budek lęgowych dla ptaków. Zdaniem organizatorów świadczy to o wysokiej świadomości tarnobrzeżan dotyczącej wartości ptaków w przyrodzie i najbliższym krajobrazie.

Ptasie domki zostały wykonane z myślą o kilku dziuplastych gatunkach chronionych, m.in. dla sikory bogatki, sikory modraszki, kowalika i dzięcioła. Budki zostaną zawieszone głównie w prywatnych ogrodach i na działkach rekreacyjnych, niektóre zawisną w parkach.

Środowa akcja została zorganizowana dla dorosłych mieszkańców. Kolejne będą adresowane do uczniów tarnobrzeskich szkół i zostaną one poszerzone o działania edukacyjne.

Koszt całego przedsięwzięcia to 12,5 tysiąca złotych. 80 proc. tej kwoty stanowi dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...
 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 30 Sty, 2021
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  Po miesięcznej przerwie został ponownie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnobrzegu. W ramach stałych opłat za odbiór śmieci...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj