8,4 mln za koncepcję i badania odcinka S19 Dukla - Barwinek
fot. Renata Machnik

Ponad 8,4 mln zł będzie kosztować wykonanie Koncepcji Programowej i badań geologicznych dla 18-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Dukla do granicy państwa w Barwinku. Fragment ten będzie częścią szlaku Via Carpatia. Umowa z wykonawcą, firmą Multiconsult została podpisana w Dukli.

Burmistrz Andrzej Bytnar powiedział, że to jest ważny dzień dla mieszkańców, ponieważ ruch samochodowy zostanie wyprowadzony z miasta i będzie bezpieczniej.

W podpisaniu umowy uczestniczył minister infrastruktury. Andrzej Adamczyk powiedział, że ta budowa drogi ma wymiar regionalny ale i międzynarodowy, ponieważ połączy północ Europy z południem.

Od wielu lat o budowę tej drogi zabiegał podkarpacki europoseł PiS Tomasz Poręba.

Odcinek Dukla-Barwinek jest czwartym i ostatnim fragmentem drogi S19. Ze względu na ukształtowanie terenu będzie najtrudniejszy w realizacji.

Koncepcja Programowa, na wykonanie której została podpisana umowa ma powstać w 22 miesiące. Według planów całą 75 kilometrową podkarpacką częścią szlaku Via Carpatia kierowcy pojadą najpóźniej w 2025 r.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Sytuacja na podkarpackich drogach
  Sytuacja na podkarpackich drogach
  Główne drogi w regionie są przejezdne - informuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Nawierzchnie są czarne suche, lokalnie zabielone z  błotem...
 • 30 Sty, 2021
  Sytuacja na drogach
  Sytuacja na drogach
  Po opadach śniegu na Podkarpaciu pogorszyły się warunki jazdy, ale wszystkie główne drogi są przejezdne. Jest jednak ślisko. W okolicach...
 • 28 Sty, 2021
  Stan podkarpackich dróg
  Stan podkarpackich dróg
  Wszystkie główne drogi na Podkarpaciu są przejezdne. Słabe opady śniegu  występują przede wszystkim w rejonie Jasła i Rymanowa, tam też...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj