Edyta Bielak-Jomaa: RODO nie wrowadza rewolucyjnych zmian
fot. M.Maśniak

Za niespełna miesiąc - 25 maja - zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych RODO. Nowe przepisy mają ujednolicić dotychczasowe we wszystkich krajach Unii Europejskiej i podnieść poziom ochrony informacji o nas. 

To nie są rewolucyjne zmiany zapowiedziała na naszej antenie - dr Edyta Bielak - Jomaa, Generalny Inspektor Danych Osobowych. Dotyczą nas wszystkich, bo dane osobowe to duży katalog informacji, który nas określa.

Poza takimi informacjami jak - imię, nazwisko, adres, czy numer telefonu, gromadzone są tzw. dane wrażliwe - o stanie zdrowia, karalności, genetyczne i biometryczne. Dlatego powinniśmy być ostrożni przekazując informacje o sobie, bo mogą być wykorzystane przeciwko nam - podkreśla dr Edyta Bielak - Jomaa.

Tymczasem wiele osób bezrefleksyjnie pozostawia pod zastaw dowód osobisty, a na portalach społecznościowych zamieszcza zdjęcia z wakacji, oraz  informacje, gdzie i jak długo przebywa, z kim się przyjaźni. 

Gość Radia Rzeszów dodaje, że nie da się wszystkich naszych danych usunąć z sieci, bo każda nasza aktywność w internecie pozostawia ślad.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj