Obywatele Niemiec nielegalnie przekroczyli granicę polsko-ukraińską
Fot. Straż Graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej zatrzymali trzech obywateli Niemiec, którzy nielegalnie przeszli przez zieloną granicę z Polski na Ukrainę i z powrotem.

Zostali zauważeni przez patrol Straży Granicznej w okolicach miejscowości Wielkie Oczy w powiecie lubaczowskim. Przyjechali w rejon przygraniczny dwoma samochodami, funkcjonariusze zatrzymali ich gdy już odjeżdżali.

Autami podróżowało czterech obywateli Niemiec w wieku od 20 do 57 lat. Okazało się że trzech z nich wybrało się na krótką wycieczkę przez granicę. Mężczyźni, usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy i przyznali się do winy. Niemcy dobrowolnie poddali się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

To drugi przypadek w tym roku zatrzymania Niemców, którzy wbrew przepisom przekroczyli polsko-ukraińską granicę na jej podkarpackim odcinku. Pod koniec marca w okolicach Krościenka w Bieszczadach 19-letni obywatel Niemiec przedostał się na Ukrainę i z powrotem rowerem.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj