Trwa remont placu Śreniawitów w Rzeszowie. Są utrudnienia w ruchu drogowym
Fot. Marcin Kalita

Centrum Rzeszowa zostało wyłączone z ruchu. Rozpoczął się remont placu Śreniawitów - jednego z najważniejszych skrzyżowań w mieście. Drogowcy pracują od wczorajszego wieczoru.

Całą noc maszyny ściągały starą asfaltową nawierzchnię. Od rana układane są warstwy wyrównawcze. Na miejscu starych studzienek kanalizacyjnych zostaną położone tzw. pływające, czyli takie, które mają się nie zapadać.

Równocześnie trwa przebudowa sygnalizacji świetlnych i montowane są pętle indukcyjne czyli czujniki, które regulują zmianę świateł.

Na 4 maja planowane jest otwarcie placu Śreniawitów. Na razie, żeby przejechać przez centrum miasta trzeba korzystać z objazdów.

Na placu Śreniawitów spotykają się ulice: Dąbrowskiego, Hetmańska, Szopena, Kilara i Lisa Kuli. Ze względu na potężne natężenie ruchu, robót budowlanych nie można wykonać bez zamknięcia tego skrzyżowania. Mapę z objazdami można znaleźć m.in. na stronie internetowej podkarpackiej policji.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj