Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Podkarpacie" apeluje do przebywających w Sejmie rodziców i dorosłych osób niepełnosprawnych o zakończenie protestu.

Zdaniem członków Stowarzyszenia, zaproponowane przez rząd rozwiązania zapewniają osobom niepełnosprawnym: "zdrowie, powrót do zdrowia i sprawności". "A te są ważniejsze niż jakiekolwiek pieniądze" - czytamy w opublikowanym komunikacie.

Wśród rządowych propozycji wartych poparcia Stowarzyszenie wymienia: bezkolejkowe korzystanie przez osoby niepełnosprawne ze świadczeń zdrowotnych i usług farmaceutycznych, umożliwienie im rehabilitacji w sposób nieograniczony w placówkach, które sami wybiorą oraz korzystanie ze świadczeń specjalistycznych bez konieczności uzyskiwania skierowania.

To - jak twierdzą przedstawiciele Stowarzyszenia - jest cenniejsze niż próba wynegocjowania dodatku do renty socjalnej - wynoszącego 500 złotych. A domagają się go protestujący w Sejmie od kilkunastu dni niepełnosprawni i ich opiekunowie.

Do tej pory rząd zapowiedział wzrost renty socjalnej do wysokości renty minimalnej. Dodatkowo zdecydował o zwiększeniu pomocy rzeczowej dla opiekunów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 22 Sty, 2021
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  Do 2022 roku zostaną wyremontowane wszystkie drogi wojewódzkie, zniszczone w ubiegłym roku, podczas czerwcowej powodzi. Na ten cel województwo podkarpackie...
 • 18 Sty, 2021
  Drogi na Podkarpaciu
  Drogi na Podkarpaciu
  Zróżnicowanych warunków muszą spodziewać się kierowcy przemierzający nasz region – wynika z komunikatu Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Najwięcej utrudnień napotkamy w Beskidzie i...
 • 13 Sty, 2021
  Pieniądze dla niepełnosprawnych
  Pieniądze dla niepełnosprawnych
  Kolejne wsparcie dla osób niepełnosprawnych w powiecie jarosławskim. Właśnie sfinalizowano część umów, które samorząd powiatowy zawarł z Państwowym Funduszemu Rehabilitacji...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj