Mieczysław Janowski o Unii Europejskiej, traktacie z Lizbony i przyszłych wyborach
Fot. M.Maśniak

Pogubiliśmy się, a traktat z Lizbony, który podpisała również Polska niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem. Tak o Unii Europejskiej mówił na naszej antenie były senator i eurodeputowany oraz prezydent Rzeszowa Mieczysław Janowski. Zdaniem naszego gościa potrzebna jest rewizja w duchu, że polityka europejska nie jest sprzeczna z patriotyzmem poszczególnych krajów.

Zdaniem naszego gościa, żeby wrócić do idei, która była początkiem Unii Europejskiej trzeba pamiętać, że nie ma jednej kultury europejskiej, ale są wspólne interesy - gospodarcze i polityczne. Jednocześnie - jak dodał Mieczysław Janowski nie możemy zapominać, że Europa jest także Europą ducha. I parlament ma szansę to zrobić. W przyszłym roku będą kolejne wybory i trzeba wybrać mądrych ludzi - powiedział nasz gość. Nie tylko skoncentrowanych na doraźnych interesach. I być może traktat z Lizbony musi być zmieniony, a Polska może w tym odegrać ogromną rolę - stwierdził nasz gość.

9 maja to dzień, w którym kraje Unii Europejskiej świętują kolejną rocznicę przedstawienia Planu Schumana, który stał się zalążkiem integracji europejskiej. To święto nazywane jest Dniem Unii Europejskiej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj