Samochodowe "dziuple" zlikwidowane. 5 osób zatrzymanych
fot. podkarpacka policja

Gang handlujący kradzionymi samochodami i częściami samochodowymi rozbili rzeszowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Na terenie powiatu ropczycko - sędziszowskiego na prywatnych posesjach wykryli trzy tzw. "dziuple". W jednej z nich zabezpieczyli, jeepa i dwa fordy z przebitymi numerami identyfikacyjnymi oraz ogromne ilości podzespołów samochodowych. Do policyjnych magazynów przewiezione zostały ośmioma ciężarówkami.

Wstępnie ustalono, że części te mogą pochodzić z blisko 100 zdemontowanych aut. Zidentyfikowano prawie 40 pojazdów, które skradzione zostały na terenie Europy, między innymi Niemiec, Anglii i Włoch. Wartość podzespołów może sięgać kwoty nawet kilkuset tysięcy złotych. 

Wśród nich funkcjonariusze znaleźli bezcenne dla Mercedesa części prototypowe samochodu testowego. O tym fakcie powiadomiono producenta.

W tej sprawie zatrzymano 5 osób, to mieszkańcy powiatu ropczycko-sędziszowskiego w wieku od 28 do 42 lat. Trzech spośród nich, usłyszało zarzuty paserstwa. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowy w Ropczycach zastosowała wobec podejrzanych policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 23 Sty, 2021
  Tablica pamiątkowa Karola Olszewskiego
  Tablica pamiątkowa Karola Olszewskiego
  W Szkole Podstawowej w Broniszowie w powiecie ropczycko-sędziszowskim odsłonięto Tablicę Pamięci, poświęconą urodzonemu w tej miejscowości patronowi szkoły Karolowi Olszewskiemu....
 • 31 Gru, 2020
  „Z konikiem polskim” przez las
  „Z konikiem polskim” przez las
  Szlak konny pod nazwą „Z konikiem polskim” powstał na granicy powiatów ropczycko-sędziszowskiego i mieleckiego. Większość jego tras (20 km) jest...
 • 15 Gru, 2020
  Niedokończone msze wołyńskie
  Niedokończone msze wołyńskie
  „Niedokończone msze wołyńskie” – to tytuł najnowszej wystawy prezentowanej przez Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. Opowiada ona o tragicznym...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj