Spłonął im dom. Trwa zbiórka dla pogorzelców
fot. Wanda Piasek

Dokumenty, pamiątki z I Komunii Świętej i kilka fotografii - tyle zostało z dobytku 4-osobowej rodziny, której dom na pograniczu Gminy Gorzyce i Sandomierza spłonął w nocnym pożarze. Budynek został zakwalifikowany do rozbiórki.

Od dwóch dni obydwa samorządy i ich mieszkańcy organizują pomoc dla pogorzelców, bo jak mówi wójt Gorzyc "ta granica administracyjna jest tylko na mapie".

Zastępcze mieszkanie socjalne zapewniły rodzinie władze Sandomierza, jednak 10-letniej Mai, 12-letniej Julce oraz ich rodzicom brakuje podstawowych rzeczy do codziennego funkcjonowania.

Wczoraj Rada Rodziców i uczniowie Szkoły Podstawowej w Trześni, do której uczęszczają dziewczynki, przeprowadzili pierwszą zbiórkę pieniędzy, a także niezbędnych artykułów. Szkoła zatroszczyła się też o pomoc psychologiczną dla rodziny.

W najbliższych dniach Gmina Gorzyce planuje kolejne akcje na rzecz pogorzelców. Do udziału w nich chce zachęcić również producentów wszelkich materiałów potrzebnych do budowy nowego domu.

Wszystkie firmy, zakłady pracy i osoby prywatne, które chcą wesprzeć rodzinę finansowo mogą wpłacać pieniądze na konto Świętokrzyskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Banku Millenium. Numer konta: 95 1160 2202 0000 0002 4987 7981 - z dopiskiem "Dla pogorzelców z ulicy Zaleśnej w Sandomierzu.".

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 29 Sty, 2021
  W Tarnobrzegu powstaje Jadłodzielnia
  W Tarnobrzegu powstaje Jadłodzielnia
  Tarnobrzeg jest kolejnym miastem na Podkarpaciu, w którym powstanie Jadłodzielnia. Całe przedsięwzięcie nawiązuje do idei foodsharingu, czyli dzielenia się jedzeniem....
 • 23 Sty, 2021
  Zatrzymani za narkotyki i dopalacze
  Zatrzymani za narkotyki i dopalacze
  W powiecie tarnobrzeskim zatrzymano 3 mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających i psychoaktywnych. Wpadli w ręce policjantów na jednym z...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj