Kolejne "słupy" zatrzymane przez CBA
fot. archiwum CBA

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego, zatrzymali kolejne 8 osób, którym zarzuca się wyłudzanie pieniędzy unijnych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zatrzymani to tzw. słupy. To oni składali do Agencji wnioski na polecenie przedsiębiorców Michała i Anny O., którzy zostali zatrzymani w marcu. Proceder trwał od co najmniej 2004 do 2017 r.. Polegał na omijaniu przepisów poprzez tzw. sztuczny podział części dużego obszaru gruntów gospodarstwa Michała i Anny O. na mniejsze działki, które tylko na papierze należały do tzw. słupów. Dzięki takim manipulacjom kwota przyznanych dotacji była wyższa, od przyznawanej na jedno duże (niepodzielone) gospodarstwo. Straty sięgają 10 mln złotych.

Wszystkim 8 zatrzymanym Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie przedstawiła zarzuty działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

W marcu agenci CBA z Podkarpacia zatrzymali 9 osób zajmujących się wyłudzeniami unijnych dopłat bezpośrednich. Wtedy straty wyniosły 9 mln złotych. Niewykluczone są kolejne zatrzymania

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj