Pierwsze zniszczenia po burzach. IMiGW ostrzega: To nie koniec
fot. archiwum

24 razy interweniowali strażacy usuwając skutki popołudniowych i nocnych burz w regionie. Najwięcej zgłoszeń było w powiatach: lubaczowskim, jasielskim, strzyżowskim. krośnieńskim i jarosławskim.

W miejscowości Zarzecze w powiecie niżańskim od uderzenia pioruna zapalił się drewniany - niezamieszkały budynek. Nikomu nic się nie stało - nadpaleniu uległa jedna ze ścian. W tym samym powiecie w miejscowości Jeżowe piorun trafił w murowany budynek gospodarczy. Spaliło się siano na poddaszu.

Także w Dynowie w powiecie rzeszowskim w wyniku uderzenia pioruna zniszczona została ściana jednego z domów. W środku nie było nikogo.

Pozostałe interwencje strażaków dotyczyły usuwania konarów powalonych na drogi przez silny wiatr, pompowaniu wody z piwnic i zalanych dróg oraz na udrażnianiu przepustów drogowych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nowe ostrzeżenia dla południowej i południowo- zachodniej części kraju. Ostrzeżenia mają rangę najniższego, pierwszego stopnia w trzystopniowej skali. Według synoptyków, w rejonach objętych ostrzeżeniami wystąpią burze z opadami od 20 do 30 milimetrów, lokalnie około 40 milimetrów. Porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 70 kilometrów na godzinę. Lokalnie możliwy grad.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Urząd dla niepełnosprawnych
  Urząd dla niepełnosprawnych
  Osoby niepełnosprawne mają łatwiejszy dostęp do Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku. Przy budynku uruchomiono windę z szybem panoramicznym dostosowaną do...
 • 27 Sty, 2021
  Protest przeciwko kamieniołomowi w Iwli
  Protest przeciwko kamieniołomowi w Iwli
  "Chcemy góry a nie dziury", "Chcemy myślenia a nie kamienia", "Lepsza wieża widokowa niż kopalnia odkrywkowa" - takie okrzyki wznosili...
 • 27 Sty, 2021
  Niżańskie RCEZ po remontach
  Niżańskie RCEZ po remontach
  Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku czeka na uczniów w nowej odsłonie. Czas pandemii i nauki zdalnej szkoła wykorzystała na...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj