Nagroda im. Tadeusza Kantora dla teatru "Reduta Śląska"
fot. Iwona Piętak

Teatr "Reduta Śląska" z Chorzowa wygrał Nagrodę im. Tadeusza Kantora I Międzynarodowych, X Ogólnopolskich Prezentacji Teatrów Poszukujących w Wielopolu Skrzyńskim.

Zespół zaprezentował spektakl "Stary klamor w dziadkowym szranku" - historię wielopokoleniowej rodziny Ślązaków mieszkających w Chorzowie. Jury pod przewodnictwem aktora i reżysera Jana Peszka w uzasadnieniu werdyktu napisało, że wyróżniło artystów za kreatywną pamięć regionu.

Nagrodę dla najlepszego aktora otrzymali aktorzy Teatru Zbożowego z Kielc, a dla najlepszego reżysera - Benedek Csaki z Teatru Muzycznego (Zenetheatrum) w Debreczynie na Węgrzech. Przyznano też kilka nagród indywidualnych i zbiorowych.

Dyrektor artystyczny festiwalu Monika Adamiec, podsumowując trzydniowy maraton teatralny w Wielopolu Skrzyńskim, powiedziała nam, że występy na scenie są dla aktorów nieprofesjonalnych okazją do poszukiwania w sztuce swojego języka, swojego sposobu wypowiedzi o tym, co ich nurtuje na co dzień.

Wszystkie teatry i nagrodzone osoby otrzymały pamiątkowe statuetki "Krzesła Kantorowskiego" ufundowane przez dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Patronem medialnym wydarzenia było Polskie Radio Rzeszów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 30 Sty, 2021
  Rzeszów poza czołówką konkursu "Świeć się"
  Rzeszów poza czołówką konkursu "Świeć się"
  Rzeszów zajął 13 miejsce w ogólnopolskim plebiscycie na najpiękniej oświetlone świątecznie miasto w Polsce. W głosowaniu internautów zwyciężył Chełm. W...
 • 23 Sty, 2021
  Tablica pamiątkowa Karola Olszewskiego
  Tablica pamiątkowa Karola Olszewskiego
  W Szkole Podstawowej w Broniszowie w powiecie ropczycko-sędziszowskim odsłonięto Tablicę Pamięci, poświęconą urodzonemu w tej miejscowości patronowi szkoły Karolowi Olszewskiemu....
 • 19 Sty, 2021
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Fotografie, sprzęty gospodarstwa domowego, wyposażenie restauracji, warsztatu krawieckiego, a także zaimprowizowany piknik w plenerze. To niektóre elementy wystawy „Dojrzałość” prezentowanej...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj