Flisackie bractwo z Ulanowa wyróżnione
Fot. Bractwo Flisackie im. św. Barbary

Bractwo Flisackie im. św. Barbary laureatem prestiżowej nagrody "Przyjazny Brzeg". Wręczono ją na Targach Sportów Wodnych i Rekreacji "Wiatr i Woda" w Warszawie. Delegacja z Ulanowa odebrała wyróżnienie w kategorii Przedsięwzięcia za ćwierćwiecze popularyzacji tradycji polskiego flisactwa i unikatowe spływy tratwami po polskich rzekach.

Tak doceniono m.in. organizowanie corocznych Flisów Szlakiem Błękitnego Sanu oraz kultywowanie tradycji sprzed setek lat kiedy rzeki były głównym środkiem transportu w Polsce.

Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wraz z Polskim Związkiem Żeglarskim. Jednym z głównych celów konkursu jest kształtowanie w społecznej świadomości wartości polskich wód i znaczenia właściwego zagospodarowania ich brzegów z myślą o wodniakach.

Bractwo Flisackie stara się rozwijać region pod względem turystycznym poprzez oferowanie spływów historycznymi galerami ulanowskimi oraz zapraszanie do flotylli flisu samorządy lokalne i osoby związane z wodą.

Dzięki tym inicjatywom pokazuje piękno naszych rzek oraz zwraca uwagę na historyczny aspekt naszej kultury. W promocji Podkarpacia ma pomóc także rozpoczęta procedura wpisu flisackich tradycji w Ulanowie na Światową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 27 Lis, 2020
  Nagrody dla najlepszy organizacji pozarządowych
  Nagrody dla najlepszy organizacji pozarządowych
  Marszałek Podkarpacia nagrodził najlepsze lokalne organizacje pozarządowe, przyznając im tytuł „NGO Wysokich Lotów”. Statuetki oraz dyplomy zostały przyznane w 5 kategoriach, m.in....
 • 24 Lis, 2020
  OZE w Ulanowie
  OZE w Ulanowie
  Ulanów stawia na odnawialne źródła energii. Gmina otrzymała dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na inwestycję, która ma poprawić...
 • 24 Lis, 2020
  Zespół dworsko-parkowy w Bielinach
  Zespół dworsko-parkowy w Bielinach
  Dawna siedziba rodów szlacheckich w Bielinach w gminie Ulanów będzie odnowiona. Samorząd otrzymał dotację – 4 miliony 800 tys. złotych...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj