Darmowy bilet na zwiedzanie UE dla młodzieży
Zrzut ekranu ze strony http://www.youdiscover.eu/

Można otrzymać bilet na zwiedzanie Unii Europejskiej. Warunek? - trzeba do 1 lipca tego roku mieć ukończone 18 lat. To inicjatywa pod nazwą DiscoverEU. Rozpoczęły się zapisy, które potrwają do 26 czerwca.

15 tysięcy młodych Europejczyków będzie podróżować koleją. W szczególnych przypadkach mogą skorzystać z innych środków transportu. Dzięki temu młodzi ludzie mieszkający na obszarach trudno dostępnych lub na wyspach także dostaną szansę na udział w tym projekcie.

Wybrani będą mogli podróżować między 9 lipca a 30 września.. Podróż, podczas której można odwiedzić cztery kraje, może trwać maksymalnie 30 dni.

Można zgłaszać się pojedynczo lub w grupie do pięciu osób. Wystarczy wejść na stronę www.youdiscover.eu i wypełnić aplikację online. Oprócz danych osobowych należy podać szczegóły planowanej podróży. Pomoc w wypełnianiu aplikacji można uzyskać m.in. w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct - Rzeszów działającym przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, w godz. 8.00-12.00 - od wtorku do piątku. Ponadto, w Sanoku, Przemyślu, Tarnobrzegu i Rzeszowie pomoc w wypełnianiu aplikacji organizuje zespół europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj