Wojewoda i podległe jej służby o bezpiecznych wakacjach
Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Podczas tegorocznych wakacji z blisko 370 różnych form wypoczynku na Podkarpaciu skorzysta około 10,5 tysiąca dzieci i młodzieży z regionu. Na terenie województwa wypoczywać w czasie lata będzie także około 10 tysięcy uczniów spoza Podkarpacia.

O działaniach podjętych w celu zapewnienia bezpieczeństwa na wakacjach poinformowano dziś podczas konferencji prasowej wojewody Ewy Leniart i podległych jej służb.

Podkarpacka policja w czasie wakacji utworzy dwa sezonowe posterunki na Jeziorami Solińskim i Tarnobrzeskim oraz wzmocni kilka komend w miastach, w pobliżu których znajdują się inne zbiorniki wodne. Wyznaczono również kilka stałych punktów kontroli autokarów, w innych miejscach policjanci po wcześniejszym zgłoszeniu także mogą dokonać takiej kontroli.

Bieszczadzka Grupa GOPR podczas wakacji dysponować będzie 126 ratownikami. Całodobowy dyżur pełniony będzie w centrali Grupy w Sanoku, a także w stacjach w Ustrzykach Górnych i w Cisnej. W dyżurce na Połoninie Wetlińskiej pełnione będą dyżury weekendowe w sobotę i niedzielę, podobnie w stacji w Dukli.

Jak z kolei informuje Bieszczadzkie WOPR, od 15 czerwca ruszają dyżury karetki wodnej na Zalewie Solińskim, od 1 lipca zespołu interwencyjnego R1 i dyżury na kąpieliskach na tym akwenie - dwóch w Polańczyku, jednym przy "Białej Flocie" w Solinie i jednym w Wołkowyi. Do dziś do Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej zgłoszono 7 podkarpackich kąpielisk - w Radawie, Radymnie i Rzeszowie oraz wspomniane 4 na Zalewie Solińskim.

Jak poinformowała wojewoda Ewa Leniart, WOPR otrzymał na działalność dotację 100 tysięcy złotych z budżetu wojewody, podjęta została także decyzja o wydłużeniu czasu działania karetek wodnych na Zalewie Solińskim i Jeziorze Tarnobrzeskim - będą one tam stacjonować od 15 czerwca do 15 września.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj