Pamięci uczniów wywiezionych do Auschwitz.
Realizacja filmu dla TVP Fot. ZSBiO w Jarosławiu

Około 100 osób - uczniów, rekonstruktorów oraz orkiestra - wystąpi w widowisku plenerowym przygotowywanym przez Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Ma ono uczcić pamięć uczniów tej szkoły, pierwszych więźniów niemieckiego obozu zagłady Auschwitz. Próby do widowiska już się rozpoczęły, prowadzi je Mirosław Majkowski z Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.”.
Spektakl pt „Gdy nas zabraknie, to kamienie za nas będą mówić” zostanie wystawiony 2 maja w Dniu Flagi, równocześnie w rocznicę tragicznych wydarzeń z 1940 r. Gestapo rozpoczęło wtedy aresztowania uczniów jarosławskich szkół i członków organizacji konspiracyjnych.
Widowisko potrwa około godziny, zrealizowane zostanie w konwencji „światło-dźwięk” . Wykorzystane zostaną m.in. fragmenty filmu „Z Jarosławia do Auschwitz” już zrealizowanego przez TVP 3 Rzeszów. Publiczność będzie mogła oglądać cały spektakl na telebimach.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Walter 22 Mar, 2017

    Chodzilem do tej szkoly w 1964-1966. W pazdzierniku opuscilem szkole I wyjechalem do Kanady. Nazwa szkoly byla Szkola Rzemiosl Budowlanych Z7 i Technikum Budowlane T54. Zostanie w mojej pamieci do konca mojego zycia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj