Tomasz Poręba chce reakcji Komisji Europejskiej na wycinkę lasów w Niemczech
fot. archiwum

Podkarpacki europoseł PIS Tomasz Poręba pyta Komisję Europejską o stanowisko w sprawie wycinki lasów w Bawarii. Chce się dowiedzieć, czy będzie reagować równie stanowczo jak w przypadku Puszczy Białowieskiej.

Lasy w Bawarii, będące domem dla ponad 140 gatunków, w tym uznanych za zagrożone, są poddawane wycince ze względu na masowe rozmnażanie się kornika. Zdaniem ministerstwa leśnictwa Bawarii jedynym środkiem zaradczym jest natychmiastowa wycinka zaatakowanych drzew i wywożenie ich z lasu.

Europoseł PiS przypomniał, że polski rząd w analogicznej sytuacji był nieustannie atakowany przez instytucje unijne i oskarżany o niszczenie bioróżnorodności. Na wniosek Komisji - unijny Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że Polska musi natychmiast przerwać wycinkę chorych świerków w Puszczy i zagroził bardzo wysoką karą.

Teraz Tomasz Poręba pyta Komisję, czy działania, jakie mają miejsce w Bawarii, nie naruszają unijnego prawa i czy karanie innych państw członkowskich, takich jak Polska, za prowadzenie równie aktywnej gospodarki leśnej, nie świadczy o stosowaniu przez nią podwójnych standardów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj