Kurator oświaty u progu nowego roku szkolnego
Źródło fot. pixabay.com

O polityce oświatowej państwa w nowym roku szkolnym rozmawiali dzisiaj dyrektorzy szkół na naradzie z podkarpackim kuratorem oświaty.

Małgorzata Rauch poinformowała m.in. o zmianach dotyczących awansu zawodowego nauczycieli i ich oceniania i zapewniała, że nowe procedury mają uprościć ścieżkę awansu pedagogów. Do tego wyróżniający się nauczyciele otrzymają podwyżkę w wysokości pięciuset złotych.

Dyrektorzy szkół, których zapytaliśmy o wyzwania dla ich placówek u progu nowego roku szkolnego, mówili m.in. o czekającym szkoły egzaminie ósmoklasistów i gimnazjalistów. Przygotowania do pierwszego w historii egzaminu na zakończenie ósmej klasy ruszą od początku września.

Niektórzy dyrektorzy mówili o widmie zwolnień w ich szkołach, po wygaszeniu gimnazjów, ale słyszeliśmy też utyskiwania na brak nauczycieli niektórych przedmiotów w innych placówkach.

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego na Podkarpaciu odbędzie się 3 września w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka przy Zespole Szkól Technicznych w Łańcucie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 22 Sty, 2021
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  Do 2022 roku zostaną wyremontowane wszystkie drogi wojewódzkie, zniszczone w ubiegłym roku, podczas czerwcowej powodzi. Na ten cel województwo podkarpackie...
 • 18 Sty, 2021
  Drogi na Podkarpaciu
  Drogi na Podkarpaciu
  Zróżnicowanych warunków muszą spodziewać się kierowcy przemierzający nasz region – wynika z komunikatu Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Najwięcej utrudnień napotkamy w Beskidzie i...
 • 16 Gru, 2020
  Budowa gazociągów
  Budowa gazociągów
  Prawie 160 km długości mają łącznie dwa wielkie gazociągi powstające na Podkarpaciu. To element europejskiego systemu, który ma nam zapewnić...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj