Finał Radia Biwak z akcją charytatywną
fot. archiwum

Około 4000 kilometrów - taki dystans pokonaliśmy podczas tegorocznego Radia Biwak - 28 edycji naszego letniego programu. Przejechaliśmy nasze województwo wzdłuż i wszerz.

Gości zapraszaliśmy także do Rzeszowa, do specjalnie zbudowanej z myślą o Radiu Biwak altanki. Po raz pierwszy całe lato spędziliśmy wśród naszych słuchaczy, zarówno w "terenie" jak i w stolicy Podkarpacia.

Na naszej plenerowej scenie zaprezentowało się 10 podkarpackich zespołów muzycznych, w altance przy Zamkowej 1 przygotowaliśmy kilkadziesiąt potraw. Do tego poszukiwaliśmy smaków charakterystycznych dla naszego województwa, uczyliśmy się rozpoznawania odgłosów ptaków oraz odwiedzaliśmy miejsca ciekawe, a często mijane obojętnie w Rzeszowie.

Tym wszystkim cieszymy się podczas Finału Radia Biwak w Sanoku. Dziś i jutro na scenie na terenach zielonych przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji zaprezentują się m.in. Natalia Kukulska, Tulia i Sylwia Grzeszczak. Początek świętowania dziś o 18:00.

 

Radio Biwak 2018 za nami

 

Finał z akcją charytatywną

Podczas finału Radia Biwak w Sanoku organizowana jest także akcja charytatywna. Michał Niemczyk z Rzeszowa jest dzielnym 10-latkiem, który od urodzenia zmaga się z czerokończynowym porażeniem mózgowym. Mimo choroby i żmudnej rehabilitacji jest pogodnym i zdolnym chłopcem. Od września rozpocznie naukę w czwartej klasie, gra na keybordzie, śpiewa i komponuje. Nauczył się pływać i jeździ na trójkołowym rowerze.

Michał porusza się na wózku lub prowadzony przez opiekunów, ale stan biodra pogarsza się i grozi mu całkowite zwichnięcie. Konieczna jest operacja ortopedyczna, której koszt wraz z początkową rehabilitacją to 138 tys. zł.

Zaplanowano ją na 11 grudnia w Niemczech, technika stosowana przez klinikę w Aschau pozwala uniknąć gipsu po operacji. Zdaniem rodziców unieruchomienie dziecka na 6 tygodni niesie ryzyko zaniku wielu partii mięśni i kolejne problemy.

W Sanoku odbędzie się zbiórka do puszek, można także wpłacać pieniądze na konto Fundacji "Zdążyć z pomocą". Wszelkie informacje na facebook'owym profilu "Pomóż Michałkowi" i na naszej stronie internetowej.

Nr konta 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 w tytule przelewu należy wpisać "10346 Niemczyk Michał darowizna na pomoc i ochronę zdrowia".

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

 • 27 Sty, 2021
  Polskie Radio Rzeszów z nową stroną internetową
  Polskie Radio Rzeszów z nową stroną internetową
  Ruszamy z nową stroną WWW Polskiego Radia Rzeszów. Celem odświeżenia strony internetowej było zapewnienie lepszej nawigacji naszej strony www, poprawienie wyglądu...
 • 18 Sty, 2021
  Konserwacja nadajnika, przerwa w emisji
  Konserwacja nadajnika, przerwa w emisji
  Dziś (18.01.2021r.) od 8.00 do 11.00 z powodu konserwacji nadajnika na Magdalence k. Rzeszowa, nastąpi przerwa w emisji naszego programu...
 • 13 Sty, 2021
  Szpital w Sanoku wznawia pracę
  Szpital w Sanoku wznawia pracę
  Szpital w Sanoku ponownie uruchomi jutro trzy oddziały: neurologiczny, wewnętrzny i kardiologiczny. Grzegorz Panek, dyrektor SPZOZ w Sanoku wyjaśnia, że...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj