Tereny nad Wisłokiem i darmowa komunikacja - konferencje W. Buczaka i T. Ferenca
fot. Monika Domino

Na nadzwyczajnej sesji rady miasta rzeszowscy radni mają zdecydować o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów komunikacja miejską dla dzieci i młodzieży z rzeszowskich szkół zameldowanych w mieście. 

Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów komunikacja miejską dla dzieci i młodzieży z Rzeszowa ma kosztować około 10 milionów złotych. Szacuje się, że skorzysta z niej około 20 tysięcy dzieci i młodzieży.

 

Poseł Wojciech Buczak kandydat Prawa i Sprawiedliwości na kandydata Prezydenta Rzeszowa zaprezentował z kolei dziś plany zagospodarowania terenów nad Wisłokiem.

Chodzi o utworzenie Rzeszowskiego Parku Centralnego i odpowiednie zagospodarowania zwłaszcza terenów na prawym brzegu rzeki. One zdaniem posła Buczaka są teraz najbardziej zaniedbane - zwłaszcza od mostu Zamkowego w stronę pieszo-rowerowej kładki.

W parku miałyby powstać między innymi - kino plenerowe i miejsca do różnych ekspozycji a także scena z prawdziwego zdarzenia z zapleczem umożliwiająca plenerowe imprezy. Elementem umożliwiającym realizację tego przedsięwzięcia będzie tez odmianie zalewu. Poseł Buczak poinformował, ze jest na to zarezerwowanych 50 milionów złotych. Inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj