Podkarpaccy nauczyciele dołączają do ogólnopolskiego strajku
fot. archiwum

Nauczyciele z Podkarpacia przyłączą się do ogólnopolskiego protestu organizowanego 31 marca przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Protest polegający na powstrzymaniu się od pracy odbędzie się w 206 placówkach oświatowych regionu, na ponad trzy tysiące istniejących.

Pracownicy oświaty protestują przeciwko reformie, która, ich zdaniem, spowoduje zwolnienia nauczycieli. Domagają się również podwyżki płac. Jak powiedziała Anna Szczołko prezes rzeszowskiego oddziału ZNP, wszystko wskazuje na to, że zapowiadana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej podwyżka może oscylować, dla niektórych grup nauczycieli, w okolicach 40 złotych brutto.

Podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch uważa, że to nie jest dobry czas na protest, ponieważ ministerstwo edukacji cały czas prowadzi rozmowy z różnymi środowiskami związanymi z oświatą.

Strajk zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego odbędzie się m.in. w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Przemyślu, Dębicy, Mielcu oraz w gminie Narol, gdzie do protestu przystąpią nauczyciele ze wszystkich szkół.

Obowiązkiem dyrektorów szkół jest zapewnienie opieki uczniom, którzy nie będą mieli lekcji z powodu protestu pedagogów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 22 Sty, 2021
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  Do 2022 roku zostaną wyremontowane wszystkie drogi wojewódzkie, zniszczone w ubiegłym roku, podczas czerwcowej powodzi. Na ten cel województwo podkarpackie...
 • 19 Sty, 2021
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Fotografie, sprzęty gospodarstwa domowego, wyposażenie restauracji, warsztatu krawieckiego, a także zaimprowizowany piknik w plenerze. To niektóre elementy wystawy „Dojrzałość” prezentowanej...
 • 18 Sty, 2021
  Drogi na Podkarpaciu
  Drogi na Podkarpaciu
  Zróżnicowanych warunków muszą spodziewać się kierowcy przemierzający nasz region – wynika z komunikatu Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Najwięcej utrudnień napotkamy w Beskidzie i...

1 komentarz

 • Zdziwiona 30 Mar, 2017

  A ile pieniędzy na podwyżki uzyskało ZNP od swoich kolegów rządzących przez ostatnie 8 lat? Bo zapomniał pcha klikę! ZNP powinno się samorozwiązać- jak koledzy z KODU, byłoby to najlepszym wyjściem.
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj