Łukasz Dziuban, leśniczy z nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, ukończył morderczy Ultra Trail du Mont Blanc - bieg wokół masywu Mont Blanc. Bieg ten - na dystansie 171 kilometrów - zaliczany jest do najtrudniejszych ultra maratonów na świecie. Bieszczadzkiemu leśnikowi pokonanie trasy zajęło niewiele ponad 30 godzin.

Na starcie we francuskim Chamonix stanęło 2 600 biegaczy, beg ukończyło 1 800, a Łukasz zameldował się na mecie jako 130 -  czwarty z Polaków.
Kryzys miał na setnym kilometrze, gdy do pokonania została góra Grand Col Ferret, położona na granicy włosko-szwajcarskiej.  Jak mawia młodzież „siadła mi psycha” – wspomina ultramaratończyk. Wytłumaczył sobie jednak, że to tylko taka górka, jak dwa razy Połonina Caryńska, którą wielokrotnie pokonywał na treningach.
Na metę dotarł po 30 godzinach i 20 minutach biegu bez przerwy na sen, wykorzystując tylko miejsca odpoczynku na szybkie posiłki regeneracyjne.
Wsparcia Łukaszowi w ultra maratonie udzielili - nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, Klub Biegających Leśników oraz NSZZ Solidarność.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 03 Sty, 2021
  Bieszczadzkie Centrum Dziedzictwa Kulturowego
  Bieszczadzkie Centrum Dziedzictwa Kulturowego
  Kolejny krok w tworzeniu Bieszczadzkiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Ustrzykach Dolnych. Samorząd powiatu przygotowuje przetarg na adaptację na potrzeby placówki...
 • 07 Gru, 2020
  Dzikie wysypiska śmieci
  Dzikie wysypiska śmieci
  Policjanci z Leska ukarali dwóch mężczyzn za wyrzucanie śmieci na dzikich wysypiskach. Jeden po remoncie domu wywoził stare meble do lasu,...
 • 18 Lis, 2020
  Stowarzyszenie Promyk Nadziei potrzebuje pomocy
  Stowarzyszenie Promyk Nadziei potrzebuje pomocy
  200 tys. zł potrzebuje Bieszczadzkie Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Promyk Nadziei” z Ustrzyk Dolnych na przystosowanie nowej siedziby...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj