Wicepremier Gowin wspiera W.Buczaka i A.Skowrona
Fot. R.Adamski

Wicepremier Jarosław Gowin poparł Wojciecha Buczaka kandydującego na prezydenta Rzeszowa. To skutek umowy między PiS, Solidarną Polską a Porozumieniem zakładającej wystawienie wspólnych kandydatów Zjednoczonej Prawicy w miastach wojewódzkich.

Jarosław Gowin, jednocześnie lider partii Porozumienie, powiedział, że poseł Buczak to kandydat reprezentujący świeże spojrzenie na stolicę Podkarpacia. "Reforma samorządowa udała się w Polsce bardzo dobrze, ale jednocześnie mamy poczucie, że potrzebna jest nowa energia, którą proponujemy mieszkańcom Rzeszowa" - stwierdził polityk. Zdaniem wicepremiera - kandydat Prawa i Sprawiedliwości jest człowiekiem dialogu i porozumienia ponadpartyjnego.

Jarosław Gowin, jednocześnie minister nauki i szkolnictwa wyższego, zapowiedział ścisłą współpracę z Wojciechem Buczakiem jako następnym prezydentem w sprawie rozwoju rzeszowskich uczelni, szczególnie kierunku lekarskiego. Jego zdaniem - do tej pory tej współpracy nie było np. przy tworzeniu szpitala klinicznego służącego przyszłym lekarzom. Jak się wyraził - "w rozmowach z władzami miasta natrafiałem na mur obojętności i braku zrozumienia".

 

Wcześniej wicepremier by w Mielcu, by poprzeć ubiegającego się o fotel prezydenta miasta Andrzeja Skowrona.  W tym mieście jest dwóch kandydatów prawicowych, gdyż nie doszło do porozumienia. Skowron mówi że nie udało się dogadać  Prawem i Sprawiedliwością. Kandydatem PiS jest Fryderyk Kapinos, którego premier wyznaczył do kierowania miastem po śmierci prezydenta Mielca Daniela Kozdęby. 

Andrzej Skowron to człowiek godny zaufania, którego znam od wielu lat. Jest wykładowcą akademickim i doświadczonym samorządowcem -  mówił wicepremier Gowin w Mielcu.

Skowron to obecny radny miejski zrzeszony w klubie Prawa i Sprawiedliwości.W sierpniu zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców Nowy Mielec Andrzeja Skowrona. Ma być on apolityczny. Komitet zrzesza  młodych i wykształconych ludzi o różnych poglądach politycznych informuje kandydat na prezydenta Mielca.

Andrzej Skowron chce się skupić na gospodarce miejskiej, czyli na oddłużeniu miasta.  W budżecie miejskim brakuje teraz 50 milionów złotych.

 

Relacja Małgorzaty Iwanickiej

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Kliknij aby powiększyć fotografię IMG_20180919_112028.jpg
fot. M. Iwanicka
Kliknij aby powiększyć fotografię WP_20180919_14_00_47_Pro.jpg
fot. R. Adamski

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj