Briefingi kandydatów na prezydenta Rzeszowa
Fot. Jakub Chodyniecki

Krzysztof Kaszuba oficjalnie potwierdził swoją kandydaturę w wyścigu o fotel prezydenta Rzeszowa. Kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców "Wolni w samorządzie”, twierdzi, że w Rzeszowie potrzebna jest zmiana. Jego hasło wyborcze to "Kreatywny kandydat - przyjazny rozwój".

Jak mówi Krzysztof Kaszuba, jego program wyborczy opiera się na projekcie pod nazwą R-8. Na dzisiejszym briefingu prasowym nie chciał zdradzać szczegółów, ale podczas czwartkowej debaty samorządowej w Polskim Radiu Rzeszów powiedział, że program przewiduje m.in. utworzenie specjalnych placówek dla zdolnych uczniów szkół średnich.

Przedstawił również kandydatów do rady miasta Rzeszowa. Będą to Grzegorz Papuga, Mariusz Mazurek, Damian Gębarowski, Krzysztof Werelusz i Wiesław Walat.

Natomiast poseł Wojciech Buczak, kandydat Zjednoczonej prawicy na prezydenta Rzeszowa, pojawił się dziś przed biblioteką Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nie bez przypadku. Zaprezentował propozycje dla studentów w ramach programu "Miasto przyjazne uczelniom i studentom".

Wśród pomysłów Wojciecha Buczaka jest utworzenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Wojciech Buczak studentom obiecuje również wprowadzenie zniżek na podróżowanie komunikacją miejską.

W ramach "Miasta przyjaznego uczelniom i studentom" poseł Buczak zapowiada wsparcie inwestycyjne dla zadań uczelni oraz nagrody i stypendia dla najaktywniejszych studentów.

Oprócz Wojciecha Buczaka i Krzysztofa Kaszuby o fotel prezydenta Rzeszowa ubiegają się obecny prezydent Tadeusz Ferenc, Mateusz Masłowski kandydat Kukiz'15 i Łukasz Belter z Nowej Prawicy.

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj