Debata kandydatów na burmistrza Głogowa Młp.
Fot. M.Kalita

W studiu Polskiego Radia Rzeszów spotkali się dziś dwaj kandydaci na burmistrza Głogowa Małopolskiego - urzędujący włodarz miasta Paweł Baj, startujący z Komitetu Wyborczego PiS oraz  Antoni Jeż z Komitetu Wyborczego Wyborców Aktywność i Rozwój.                 W pierwszej części dyskusji dotyczącej miejsko-gminnego budżetu Paweł Baj mówił m.in o programach realizowanych przy wykorzystaniu funduszy unijnych. To na przykład program senioralny, w ramach którego udało się wybudować Dom Pomocy Społecznej i uruchomić dzienny Dom Pomocy dla seniorów. Jest również przygotowywany kolejny obiekt, mający poszerzyć tę ofertę.
Jak z kolei mówi drugi z uczestników debaty Antoni Jeż z Komitetu Wyborczego Wyborców Aktywność i Rozwój, programy do realizacji trzeba dobierać tak, aby jak największa wartość z inwestowanych pieniędzy zostawała jako wartość dodana dla mieszkańców, a budżecie większość powinny stanowić wydatki majątkowe a nie bieżące.
Jak mówi Paweł Baj, w obecnej kadencji realizowany jest program transportowy, w ramach którego wspólnie z innymi gminami dokonywany jest zakup autobusów, pierwsza jeszcze w tym roku pojawią się na drogach. Będą również wymieniane wiaty przystankowe.
Inne zdanie na temat programu transportowego ma drugi z kandydatów Antoni Jeż - zwraca uwagę, że bardzo uczęszczana ulica Fabryczna - jedna z głównych ulica miasta będąca elementem programu jest za wąska,  z kolei chodnik przy ulicy Sikorskiego kończy się za wcześnie, a parking umożliwiający przesiadanie się z samochodu na szynobus został umieszczony po niewłaściwej stronie torów.
Jak mówi Paweł Baj jeśli chodzi o turystykę i wypoczynek oddany został do użytku skatepark, jeszcze w tym roku pojawią się na terenie gminy siłownie na otwartym powietrzu i place zabaw, będzie także realizowana marina przy stawie Traczewskich.
Antoni Jeż postuluje również budowę ekranów lub nasadzeni drzew które zmniejszyłyby hałas ze strefy ekonomicznej dla mieszkańców Rogoźnicy, rozwój sfery turystyki i wypoczynku np. poprzez stworzenie możliwości dla narciarstwa biegowego czy wykorzystanie żeglarskie stawów w Lipiu poprzez wybudowanie tam mariny.
W dyskusji - mimo zaproszenia - nie brali udziału dwaj pozostali kandydaci na burmistrza Głogowa Władysław Mikołajczyk startujący z Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia Nasza Gmina Głogów Małopolski i Józef Owczarzak Komitet Wyborczy Wyborców Czas na Zmiany

Debaty można wysłuchać TUTAJ

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 23 Sty, 2021
  Fotoradary w Rzeszowie
  Fotoradary w Rzeszowie
  Na Rzeszowskich skrzyżowaniach pojawią się fotoradary. Stolica Podkarpacia znalazła się na liście 18 polskich miast w których na najniebezpieczniejszych skrzyżowaniach pojawiąsię fotoradary....
 • 14 Sty, 2021
  Edukacyjny projekt Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie
  Edukacyjny projekt Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie
  Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie kupi moduł fotowoltaiczny i turbinę wiatrową wraz z osprzętem. Projekt będzie realizowaniu dzięki wsparciu PGE...
 • 12 Sty, 2021
  Puszka z "Puszki" – SW zbiera karmę
  Puszka z "Puszki" – SW zbiera karmę
  W Zakładzie Karnym w Rzeszowie rozpoczęła się akcja „Puszka z Puszki”. Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej zbierają karmę dla zwierząt...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj