Ćwiczenia ratowników medycznych na lotnisku w Jasionce
Fot. Małgorzata Iwanicka

Patrol 18 - to kryptonim ćwiczeń Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania, które odbyły się na terenie Portu Lotniczego "Rzeszów - Jasionka".

Ich scenariusz zakładał, że na pokładzie samolotu z Brukseli znajduje się pasażer z wysoce zakaźną chorobą. W takiej sytuacji zostaje uruchamiana procedura wymagana w momencie zagrożenia biologicznego.

W ćwiczeniach wzięło udział 250 osób - oprócz ratowników medycznych, policji, strażaków także przedstawiciele 16 wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego.

Celem akcji było skoordynowanie prac wszystkich służb. Główny Inspektor Sanitarny Wojska Polskiego płk Tadeusz Nierebiński odpowiedzialny za ocenę akcji, powiedział, że została przeprowadzona prawidłowo.

Pozorantami i obserwatorami ćwiczeń było 50 studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego z wydziału medycznego z kierunku ratownictwo medyczne.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 26 Sty, 2021
  Promowanie Podkarpacia przez Port Lotniczy w Jasionce
  Promowanie Podkarpacia przez Port Lotniczy w Jasionce
  Promowaniem walorów turystyczno-gospodarczych województwa podkarpackiego ma zająć się Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. Cała kampania reklamowa ma kosztować 18 mln zł. Tej...
 • 23 Sty, 2021
  Fotoradary w Rzeszowie
  Fotoradary w Rzeszowie
  Na Rzeszowskich skrzyżowaniach pojawią się fotoradary. Stolica Podkarpacia znalazła się na liście 18 polskich miast w których na najniebezpieczniejszych skrzyżowaniach pojawiąsię fotoradary....
 • 19 Sty, 2021
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Fotografie, sprzęty gospodarstwa domowego, wyposażenie restauracji, warsztatu krawieckiego, a także zaimprowizowany piknik w plenerze. To niektóre elementy wystawy „Dojrzałość” prezentowanej...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj