Trzech kandydatów na prezydenta Przemyśla zmierzyło się w debacie na antenie Polskiego Radia Rzeszów. To  Wojciech Błachowicz zgłoszony przez Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna), Wojciech Bakun reprezentujący Kukiz 15 i Janusz Hamryszczak zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość .

Kandydat komitetu SLD Lewica Razem Tomasz Kulawik - z powodu choroby nie wziął udziału w dyskusji.

Janusz Hamryszczak - z PiS  obecny wiceprezydent miasta Przemyśla ocenił ,że miasto rozwija się na średnim poziomie wskazując na pozyskanie przez władze miasta  na ten 190 mln zł z funduszy zewnętrznych. Jego kontrkandydaci twierdzili, że rozwój miasta przebiega  zbyt wolno. Wojciech Błachowicz z PO mówił o potrzebie uwolnienia energii mieszkańców i konieczności dania przez magistrat  zielonego światła wszystkim inwestorom. Wojciech Bakun z Ruchu Kukiz 15 narzekał na brak wspólnej koncepcji rozwoju i na zaniedbania w wykorzystywaniu potencjału turystycznego miasta .

Każdy z kandydatów miał przygotowany prezent dla mieszkańców w postaci obietnicy związanej z przyszłymi inwestycjami poprawiającymi komfort życia w Przemyślu. 

 

Dyskusja do odsłuchania TUTAJ

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj