Nieoficjalnie Ferenc nadal prezydentem. Jak głosowali mieszkańcy innych miast?
fot. archiwum

W Rzeszowie oficjalne wyniki wyborów poznamy dopiero za kilka godzin. Do miejskiej komisji wyborczej przez cały czas spływają dane z komisji obwodowych. Tymczasem z doniesień niektórych mediów wynika, że w stolicy Podkarpacia wszystko rozstrzygnie się w pierwszej turze. Nieoficjalne informacje mówią o tym, że dotychczasowy włodarz Rzeszowa Tadeusz Ferenc zyskał prawie 64-procentowe poparcie.

Wojciech Buczak, jego główny konkurent - to przypominamy nieoficjalne dane - miałby zdobyć niespełna 29 proc. głosów. Trzecie miejsce na podium zdobyłby Maciej Masłowski z Kukiz'15. Na dalszych miejscach uplasowali się Krzysztof Kaszuba popierany przez partię Wolność oraz Łukasz Belter z Kongresu Nowej Prawicy. 

Nasza reporterka Olga Hałabud zapytała na kogo swoje głosy oddawali mieszkańcy Rzeszowa i okolicznych miejscowości.

Wyborcy Rzeszów

 

Mieszkańcy Krosna i okolicznych miejscowości, powiedzieli naszej reporterce Renacie Machnik, że ze wszystkich wyborów które czekają w ciągu wyborczego roku, te - samorządowe są dla nich chyba najważniejsze.

Wyborcy Krosno

 

W Przemyślu prawdopodobnie wygrywa Wojciech Bakun z Kukiz'15 przed Wojciechem Błachowiczem z Koalicji Obywatelskiej i Januszem Hamryszczakiem z Prawa i Sprawiedliwości. Marek Cynkar spotkał przy urnie m.in. Marka Kuchcińskiego marszałka Sejmu RP.

Wyborcy Przemyśl

 

Wedle pierwszych nieoficjalnych wyników w pierwszej turze wyborów na prezydenta Tarnobrzega wygrał Dariusz Bożek z Razem dla Tarnobrzega, który prawdopodobnie zdeklasował pozostałą czwórkę kandydatów na urząd prezydenta Tarnobrzega. W Tarnobrzegu uprawnionych do głosowania było 38 424 mieszkańców. O urząd prezydenta miasta walczyło tam pięcioro kandydatów, a o mandaty radnych miejskich 137 kandydatów. Przebieg wyborów w obserwowała Wanda Piasek.

Wyborcy Tarnobrzeg

 

Nieoficjalne wyniki z innych miast: Wyniki wyborów

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Nowy budynek Sądu Rejonowego w Przemyślu
  Nowy budynek Sądu Rejonowego w Przemyślu
  W Przemyślu powstaje nowa siedziba Sądu Rejonowego.  To będzie nowoczesny a zarazem funkcjonalny i odpowiadający na potrzeby pracowników wymiaru sprawiedliwości...
 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj