Największa w regionie kwesta charytatywna
fot. archiwum

Setki wolontariuszy z puszkami na ponad 40 cmentarzach w Rzeszowie i okolicznych miejscowościach. Jutro i pojutrze odbędzie się największa w regionie kwesta charytatywna organizowana przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św Brata Alberta.

Dochód z kwesty częściowo przeznaczony zostanie na spłatę kredytu zaciągniętego na budowę Centrum Integracji Społecznej, pozostałe fundusze - na bieżącą działalność.

Oprócz Centrum Integracji Społecznej - pomagającego ludziom bezdomnym i długotrwale bezrobotnym w powrocie na rynek pracy, Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św Brata Alberta prowadzi 3 schroniska, hostel oraz jadłodajnię dla ubogich i potrzebujących.

Pieniądze do puszek zbierać będą wolontariusze: młodzież szkolna, podopieczni Towarzystwa - mieszkańcy schroniska dla bezdomnych oraz osoby znane z życia publicznego.

W ubiegłym roku wolontariuszom Towarzystwa podczas kwesty na cmentarzach udało się zebrać 140 tys. zł. Dla porównania, kwota zgromadzona podczas zbiórki na rzecz ratowania zabytków na Starych Powązkach w Warszawie była tylko o 15 tys. zł wyższa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj